Przygotuj:

 • Kule śnieżne (10 sztuk), mogą być pompony, samodzielnie przygotowane kule z papieru ozdobione świątecznymi srebrnymi łańcuchami, koralami, watą lub małe piłki
 • Kocyk
 • 2 śliskie ściereczki lub małe ręczniki
 • Kawałki styropianu (opcjonalnie).

 

 1. RZUTY ŚNIEŻKAMI

W parach podawaj śnieżkę (kulę oklejoną łańcuchem), szybko zmieniajcie się miejscami.

 1. CHÓD ZASPANEGO NIEDŹWIEDZIA LUB WCHODZENIE POD STROMĄ GÓRKĘ

Ustaw ręce i stopy na podłodze, unieś wysoko pupę i kolana (pozycja niedźwiedzia). Ruszaj do przodu, aby móc zjechać na sankach. Nie zginaj kolan i nie opuszczaj pupy, aby nie zmoczyć się na śniegu.

 1. NIE DAJ SIĘ ZRZUCIĆ Z SANEK!

Rozłóż kocyk i połóż się na nim na brzuchu. Dorosły próbuje delikatnie wyciągać kocyk z różnych stron, a Ty nie pozwól mu na to. Staraj się tak napinać swoje ciało,  aby kocyk pozostał pod Tobą. Jeśli to jest za łatwe dla Ciebie zmień pozycję-  zrób klęk podparty (pozycję pieska) i kontynuujcie zabawę.

 1. ZJAZD NA SANKACH

Rozłóż kocyk, przyjmij pozycję klęku podpartego (pieska). Dorosły próbuje powoli wyciągnąć kocyk z różnych stron. Nie pozwól mu na to, ale pamiętaj, aby się nie przewrócić. Jeśli Ci się to uda dorosły zabiera Cię na przejażdżkę, również próbując Cię zrzucać. Nie pozwól mu na to!

saneczkowanie-1_lm

 1. SANECZKOWANIE

Rozłóż kocyk, przyjmij pozycję klęku podpartego. Odpychając się rękoma  przesuwaj się w tył. Jeśli masz dość sił, spróbuj unieść stopy nad podłogę, obniż pupę (jak na zdjęciu), przesuwając lekko nogi, aby były w przedłużeniu tułowia i również przesuwaj się w tył.

saneczkowanie-2_lm

 1. RZUTY ŚNIEŻNYMI KULAMI

Leżąc na brzuchu chwyć 2 kule, po 1 do ręki. Delikatnie unieś się nad podłogę. Wyrzucaj kule  jednocześnie, jak najdalej potrafisz. Zobacz, która dalej doleciała.

rzuty-snieznymi-kulami_lm

 1. LAWINA

Przyjmij pozycję kraba (usiądź na podłodze, unieś się na rękach i stopach, podnieś wysoko pupę). Przed stopami ułóż zwinięty kocyk (kawałki styropianu) i przesuwaj go po podłodze za pomocą nóg. Nie opuszczaj pupy!

lawina_lm

 1. KULA ŚNIEŻNA

Usiądź na podłodze, ugnij kolana i obejmij je rękoma. Powoli opadaj w tył nie puszczając nóg. Spróbuj wrócić.

 1. JAZDA NA NARTACH

Pod stopy ułóż 2 śliskie ściereczki, wyprostuj się.  Przesuwaj stopy w przód i tył naprzemiennie nie ruszając się z miejsca. Nie trać równowagi!

sanki_lm

 1. JAZDA NA ŁYŻWACH

Pod stopy ułóż 2 śliskie ściereczki, wyprostuj się.  Przesuwaj jedną stopę w bok, drugą ugnij w kolanie naśladując krok łyżwiarza na lodzie. Zmieniaj ułożenie stóp.

 1. POWRÓT DO IGLOO

Ułóż swoje ciało tak, żeby jak najbardziej przypominało igloo (pochyl się w przód, ręce i stopy na podłodze, pupa uniesiona do sufitu, głowa w dół). Do igloo, z pomocą dorosłego J,   wpada śnieg (pompony), które  wyrzucasz chwytając je ręką lub przesuwając stopą poza igloo. Uważaj, aby igloo się nie przewróciło.

igloo_lm

Reklama